Začínam...

Autor: Zoli Bajtek | 11.11.2008 o 14:22 | Karma článku: 1,24 | Prečítané:  421x

Všetko sa na dobré obracia, mení sa, ako jeseň farbí koruny stromov, tak sa sfarbil aj môj život. Sfarbil na nádejný.

Nuž, teraz sa už skutočne nemôžem sťažovať, i keď, vždy sa nájde niečo, prečo je hodné mraučať.

Dlho nič, žiadna perspektíva, žiadna prácu a zrazu hneď štyri?!
Tri pohovory v jeden deň. Počkať, ale ten tretí nebol plánovaný. No stihol som referovať svojej kamarátke o mojich pocitoch z pohovoru v jednom obchode, keď som sa na ňu bol pozrieť v jej práci. Jej šéfka to asi počula, začula, že si hľadám prácu a okamžite mi ponúkla zamestnanie. No a hneď potom nasledujúca ponuka. Pracovať v kvetinárstve ako aranžér-florista? Slová majiteľky, že mám k tomu cit a rozumiem tomu ma zarazili, no viac jej ponuka, začať pracovať vo filiálke jednej z najväčších kvetinárstiev v BA aj napriek tomu, že moje vzdelanie je na míle ďaleko od tejto krásnej profesie. Hm.. a dnes? Dovedna posledný – štvrtý pohovor. Čo čert nechce, aj sem ma okamžite prijali. A teraz čo? Dlho, dlho nič a zrazu až štyri perspektívne cesty môjho „karierneho rastu“ oj joj, to je na mňa akosi prirýchlo. Stihnem sa dvakrát vyplakať na priateľovom pleci. On ma upokojí, ako skoro vždy .-) „Bude to dobré. Všetko sa vyrieši, len daj tomu voľný priebeh“. No a kým ja tomu dávam voľný priebeh, pobehujem hore dole po byte, na internete, hľadám, kalkulujem čo je najlepšie. Kde zarobím viac, aby som rýchlo vyliezol z tejto hmotnej núdze, kalkulujem, kde by som pracoval najmenej, kde by bol voľný víkend, uvažujem, kde sa asi najviac aklimatizujem, kde sa mi najviac pozdával kolektív a v neposlednom rade, komu zavolám, že „idem“ a „môžeme zažať“ a komu oznámim „Ďakujem, ale teraz nie“...
Kalkulujem, počítam, uvažujem, až znevažujem hodnotu práce takýmito výpočtami.
Odpoveď je jednoduchá. Choď tam, kam ťa tvoje srdce ťahá. OK. Tak som už stihol vyradil dve, ešte dve možnosti mi ostali. Tak teraz ako? No asi si vybrať miesto, kde by som sa cítil čo najlepšie, najistejšie, alebo dať šancu výzve a možnostiam?
Neviem. Vyberám si. A je to na svete, po dvoch dňoch namáhavého „pôrodu“ je rozhodnuté. Idem k tebe, k tebe Janka a budeme kolegovia, len nech sa tam príliš veľa neulievame .-)

Pokračovanie nabudúce...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súd odsúdil Rybaniča, dostal tri roky podmienečne

Filip Rybanič sa musí Kaliňákovi ospravedlniť.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Rybanič hazarduje s basou

Možno porušovanie zákona ospravedlniť bohumilým úmyslom?

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Nepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.


Už ste čítali?